Видалення зубів мудрості
Зуби мудрості, або «вісімки» прорізуються зазвичай до 20 років, і вже на етапі росту встигають добряче помучити свого господаря. Сучасна стоматологія рекомендує провести видалення зуба мудрості. Дуже давно, коли людина в основному харчувалася грубою, непереробленою їжею, ці зуби несли велике жувальне навантаження. Зараз же вони перетворилися в рудимент і для ефективного пережовування їжі вже не потрібні. Більш того, внаслідок еволюції все більше людей народжується без зачатків зубів мудрості.
Чи потрібно видаляти?
При профілактичному огляді лікар обов’язково зверне увагу на восьмі зуби – чи повністю прорізалися, чи не травмують сусідні «сімки», чи не уражені карієсом. Якщо «вісімки» стоять в правильному положенні, мають зуби-антагоністи, і повністю здорові – їх можна не видаляти. Але якщо є мінімальні чинники ризику, лыкар наполягатиме на видаленні.
Видалення зуба мудрості обов’язково в наступних випадках:
- атипове розміщення зуба – зуб частково або повністю лежить в кістці, впирається коронкою або корінням в сусідній;
- ясна над зубом, що не прорізався запалені;
- зуб уражений карієсом;
- при зростанні коронка зуба травмує «сімку» або слизову щоки;
- погана гігієна «вісімок» – пацієнтові важко добре почистити зуби, на них накопичується наліт, і вони стають «джерелом інфекції» в ротовій порожнині;
- «мудрим зубам» не вистачає місця в щелепі і вони зміщують інші, виникає скупченість зубів;
- при плануванні ортодонтичного лікування.
Якщо ж у вас «вісімки» не прорізалися, не поспішайте радіти тому, що їх у вас немає – зробіть панорамний знімок, там вас може чекати сюрприз у вигляді атипово розташованих зубів, що лежать в кістці.
Як це працює у нас?
Наші стоматологи хірурги мають великий досвід видалення «вісімок» різної складності. У нас є напрацьовані протоколи, спрямовані на те, щоб мінімізувати травму тканин і скоротити термін реабілітації після видалення.
По-перше, перед видаленням лікар обов’язково зробить прицільний знімок зуба, щоб оцінити довжину і вигин коренів. У разі особливо довгих і вигнутих коренів знадобиться і 3D знімок сегмента щелепи – на ньому лікар може побачити не тільки зуб, але і прилеглі нерви, а значить – виключити їх пошкодження в ході операції.
По-друге, при атипово розміщеній «вісімці» або складній анатомії, лікар зазвичай розрізає зуб на кілька частин і обережно по черзі виймає ці частини. Це зводить до мінімуму ризики пошкодження сусіднього зуба і м’яких тканин, дозволяє максимально дбайливо провести втручання і скорочує реабілітаційний період.
По-третє, ми використовуємо колагенові фліси, які лікар вкладає в лунку і зашиває ясна. Такі фліси фіксують кров’яний згусток, стимулюють зростання нової кісткової тканини на місці дефекту і прискорюють загоєння рани.
Після видалення лікар може виписати антибактеріальні, знеболюючі і протизапальні препарати, рекомендувати полоскання сольовим розчином і ополіскувачем, що містить хлоргексидин. Шви після видалення «вісімок» знімають через 8-10 днів.
Якщо видалення зуба мудрості не було ускладнене атиповим положенням або запальним процесом, вам не буде потрібна тривала реабілітація. Вже на наступний день ви зможете вийти на роботу. Якщо ж по знімку лікар прогнозує складне видалення, він обов’язково обговорить з вами післяопераційний період і реабілітацію.
Записатись на візит:
Список послуг:
Ціни:
Назва послуги | Ціна |
---|---|
Видалення | від 450 грн. |
Атипове видалення зуба мудрості | 2000 грн. |
Зняття швів | 100 грн. |
Давно не були у стоматолога?
Відгуки
