Для батьків: молочні зубки Вашого малюка

У цьому коротенькому матеріалі йтиметься про те, для чого лікувати молочні зуби вашого малюка. Дитяча стоматологія – це окремий і особливий напрям у всій стоматологічній практиці. Насамперед, це обумовлено особливостями дитячого організму і його анатомією.

Лікування молочних зубів – і є один з найважливіших профілактичних заходів. Тимчасові зуби необхідно утримувати в чистоті і здоров’ї для того, щоб постійні не зазнали негативного впливу.

Багато батьків глибоко помиляються, вважаючи, що молочні зубки лікувати не обов’язково. І пояснюють це тим, що вони все одно тимчасові і скоро випадуть. Так навіщо витрачати на них час, гроші і нерви? Внаслідок незнання особливостей будови дитячої зубощелепної системи і причин виникнення захворювань постійних зубів, така думкуа дуже поширена.

Дорогі батьки, перш за все, пам’ятайте, що в людському організмі вкрай тісно усе пов’язано. І одне захворювання не може пройти саме по собі, не зачепивши по дорозі ті чи інші структури. Зуби не виняток. Крім загального впливу на весь організм, хворі молочні зуби надзвичайно негативно впливають на зачатки постійних зубів. І якщо процес запущений, то в майбутньому не виключено виникнення патологій з ними.

При пошкодженні зачатків постійних зубів, можуть виникнути такі патології їх розвитку:
зміна форми зуба;
зміна розміру зуба;
гіпер або гіпоплазія емалі;
зміна кольору зуба;
повна загибель зачатка.

Всі ці стани можуть бути в тій чи іншій мірі виражені, і від цього залежить необхідність і методи лікування. Проте, щоб уникнути непотрібних наслідків, слід пам’ятати декілька правил:

  • з появою першого зуба у малюка, регулярно проводити гігієнічне чищення;
  • проходити профілактичні огляди у дитячого стоматолога не рідше одного разу на півроку (при необхідності один раз на три місяці), починаючи з 2,5 років;
  • якщо є показання, обов’язково лікувати молочні зуби.

Виконуючи ці нехитрі і зовсім нескладні правила, Ваша дитина не буде знати, що таке проблеми з зубами!