Чи є вагітність загрозою для Ваших зубів?

Вагітність – це прекрасний час очікування дива. Однак цей фізіологічний стан супроводжується досить нелегкими навантаженнями на організм майбутньої матусі. На певному етапі розвитку малюк потребує багато кальцію. Внаслідок цього нігті, волосся, кістки і зуби майбутньої мами в особливо вразливому стані. Саме тому, вагітним жінкам у другому триместрі призначають прийом кальцію і вітаміну D3. Ці два елементи необхідно приймати разом, так як кальцій без цього вітаміну погано засвоюється.

У багатьох матусь після вагітності з’являються проблеми з зубами. І у більшості людей існує така думка, що це нормальна реакція. А ті жінки, у яких зуби за час вагітності не дали про себе знати – справжні щасливчики! Ми спростуємо це усталене твердження. Безперечно, під час виношування малюка зуби майбутньої мами піддаються особливому випробуванню. А ось чи пройдуть вони його чи ні залежить від цілком зрозумілих причин.

По-перше, якщо у жінки в момент зачаття дитини вже є ті чи інші проблеми з зубами, наприклад навіть невеликий карієс, пародонтит легкого ступеня і так далі, то під час вагітності ці патологічні процеси прискорюються і проявляються швидше.

По-друге, якщо жінка погано і нерегулярно чистить зуби, це саме по собі рано чи пізно призведе до захворювань порожнини рота, а як ми вже з’ясували, вагітність просто прискорює цей процес.

Отже, робимо висновки :
• Вагітність – це нелегкий час для організму жінки, до якого необхідно готуватися заздалегідь. Якщо існують проблеми з зубами, їх важливо вирішувати до вагітності.
• Слід регулярно і добре чистити зуби, а так само проводити професійну гігієну порожнини рота як мінімум один раз на 6 місяців.
• Варто скорегувати харчування під час вагітності, а також приймати вітаміни і мінерали, призначені Вашим гінекологом.

Якщо ж вагітність настала, а зуби не в «формі», їх лікування необхідно проводити виключно в другому триместрі. Саме цей період безпечний для будь-яких маніпуляцій. Звісно, існують стани, лікування яких необхідно відкласти до кінця вагітності. За умови виконання всіх перерахованих пунктів, Ви можете бути впевнені в тому, що вагітність ніяк не зашкодить Вашим зубам. Вагітність – це не загроза для зубів, якщо розумно слідкувати за своїм здоров’ям.