Для чого роблять фторування зубів?

Ні для кого не таємниця, що сполуки фтору використовують для профілактики карієсу зубів. З цією метою застосовуються такі методи, як фторування питної води, молока, використання спеціальних таблеток, зубних паст і так далі. Ці методи в ужитку вже кілька десятиліть. Від деяких з них не так давно відмовилися, а деякі використовують і до сьогодні.

Користь фтору для здоров’я зубів доведена вже давно, хоча варто відзначити, що його надлишок може вкрай негативно впливати на стан твердих тканин зубів. У будь-якій справі має бути «золота середина».Найбільш ефективним є застосування даного з’єднання в дитячому віці, коли формування тканин ще в процесі. Саме під час дитинства чи навіть внутрішньоутробного розвитку малюка, варто уважно підходити до цього питання. Адже надлишок фтору в раціоні майбутньої мами, а так само в харчуванні дитини до 4-ох років, може призвести до такого захворювання зубів, як флюороз. Це не каріозне ураження зубів, однак теж може дуже підірвати стоматологічне здоров’я дитини. Існує кілька стадій і форм флюорозу, і при деяких з них зуби мають не тільки естетичні недоліки, але і відрізняються особливою крихкістю. А це в свою чергу призводить до раннього руйнування зубів і тягне за собою всі можливі негативні наслідки.

Але, якщо до фторування підходити правильно і найголовніше вчасно, результат не змусить чекати. Говорячи про фторування в професійному сенсі, стоматологи найчастіше мають на увазі глибоке фторування. Основна відмінність застосування фтору в стоматології полягає в основному в його концентрації. Зрозуміло , що в професійних матеріалах концентрація фтору набагато вища, ніж у звичайних засобах гігієни, доступних людям.

Говорячи про користь глибокого фторування, по-перше, розберімося, коли і кому воно показано. Не дивлячись на те, що застосування фтору з метою профілактики найбільш ефективно у дітей, у дорослій практиці воно також широко використовується. Отож показання до глибокого фторування зубів такі:

  • підвищена чутливість зубів;
  • активна стадія демінералізації емалі (так званий карієс у стадії плями);
  • підготовка зубів до майбутньої процедури відбілювання;
  • профілактика карієсу кожні 3-6 місяців ( що проводиться індивідуально).

Глибоке фторування з метою профілактики карієсу, проводиться виключно після професійної гігієни порожнини рота – 2-3 рази на рік, курсом по 1-2 тижні.

Який препарат підходить саме Вам, підкаже тільки гігієніст або Ваш стоматолог після попереднього огляду та оцінки стану порожнини рота.