Що робити, коли болить зуб

Зубний біль – нестерпне катування для людини. Не дарма саме цей вид болю за своєю інтенсивністю займає почесне третє місце, після болю при інфаркті і ниркової коліки. Словом, не позаздриш людині, у якої болить зуб.

Якщо вже зуб заболів, це говорить про те, що є проблема, і не маленька, яка вимагає прийняття відповідних лікувальних заходів. Залежно від причини, зубний біль буває різним за своєю силою, інтенсивністю та тривалістю. Наприклад, при глибокому карієсі, зуб може захворіти від конкретного подразника, при усуненні якого біль припиняється. А от при запальному процесі в пульпі зуба, тобто при пульпіті , виникає досить сильний та мимовільний біль. Як правило, пульпітні болі з’являються у вечірній і нічний час. Так само біль може виникати при періодонтиті та його ускладненнях у вигляді періоститу . Говорячи простою мовою – це запальні процеси в кістковій тканині навколо зуба. При загостренні цих процесів може виникати ниючий біль, що посилюється при накусуванні на хворий зуб. При періоститі утворюється набряк, який з часом тільки збільшується і підсилює больові відчуття.

Перш ніж говорити про засоби проти зубного болю, слід сказати, що в будь-якому випадку, якщо Ви хочете зберегти зуб, своє здоров’я, а ​​в окремих випадках навіть життя, необхідно терміново звернутися до стоматолога. Так як таблетками такі захворювання не лікують. Карієс, пульпіт, періодонтит і т.д. вимагають, як мінімум, терапевтичного лікування в амбулаторних умовах. Не дарма ми згадали про загрозу життю, так як при періоститі і його ускладненнях можливий сепсис , що може спровокувати летальний наслідок.

Таблетки і будь-які інші знеболюючі засоби можуть допомогти лише на якийсь період і, як правило, повністю зубний біль ніякі таблетки не знімають, а лише приглушують і допомагають його перетерпіти. Якщо біль через добу – дві зовсім зник, це ще не означає, що все закінчилося. Рано чи пізно може виникнути загострення, і проблема тільки розростеться , оскільки запальні процеси самі собою не припиняються.

Далі поговоримо про медикаменти і способи , що дозволяють впоратися із зубним болем самостійно до візиту у кабінет стоматолога.

По-перше, що стосується таблеток, то можна приймати знеболюючі, що мають у своєму складі ібупрофен. А також таблетки, які мають протизапальну дію. До таких препаратів належать: Ібупрофен, Нурофен, Бруфен, Кетанов, Кеторол.Крім таблеток, в домашніх умовах можна робити полоскання фізіологічним розчином. Так як зубний біль має запальний характер, то сольовий розчин допоможе витягнути частину серозного або гнійного вмісту, що в свою чергу буде зменшувати набряк, здавлювання тканин і знижувати больові відчуття.

А ось чого ні в якому разі не можна робити, так це гріти хворе місце. Пояснюють це тим, що при нагріванні тканин судини розширюються, збільшується кровопостачання, а це може призвести до поширення інфекції і виникненню ускладнень!

Отже, не займайтеся самолікуванням, у випадку виникнення зубного болю обов’язково зверніться до стоматолога. А наші невеликі поради щодо препаратів допоможуть вам зменшити страждання до візиту у стоматологічний кабінет.